A Kálvin téri református gyülekezet évszázadai

2016. június 15., címkék: évforduló, budapest-kálvin tér

Út az első pesti református istentisztelettől a Kálvin téri templom alapkőletételéig.

A második kétszáz év hajnalán

2016. június 15., címkék: budapest-kálvin tér, évforduló

Tudományos konferenciát rendezett a Budapest-Kálvin téri Református Egyházközség a templom alapkőletételének 200. évfordulója alkalmából. A június 11-i hétvégi ünnepség hálaadó istentiszteletén Bogárdi Szabó István, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke hirdetett igét.

Felülről egybeszőtt köntös

2014. január 20., címkék: budapest-kálvin tér, ökumenikus tanács (meöt), gáncs péter

„Ne egymás torkát, hanem kezét szorítsuk meg" – kérte Gáncs Péter evangélikus elnök-püspök az ökumenikus imahét országos megnyitóján vasárnap este. A január 19-i budapesti istentiszteleten megáldották a nemrég felújított Kálvin téri református templomot is.

Isten szentségével és tisztaságával dicsekedjünk

2012. október 02., címkék: budapest-kálvin tér, 2012, Reformáció hónapja, reformáció hónapja

„Ez a Reformáció hónapjának vezérgondolata" – mondta Steinbach József, református püspök prédikációjában október elsején, a budapesti Kávin téri Református templomban.

Lajtha László reformátussága

2012. szeptember 11., címkék: budapest-kálvin tér, lajtha lászló, évforduló, kiállítás

Lajtha László százhúsz éve született és jövőre lesz ötven éve, hogy elhunyt. A zeneszerző munkásságáról két kiállítás is nyílik szeptember 15-én, a Szakrális Művészetek Hete rendezvénysorozat keretein belül. A Néprajzi Múzemban "Az igaz hitben végig megmaradjunk..." - népénekkutatás az 1950-es években címmel lesz látható tárlat, míg a budapesti Kálvin téri református templomban Lajtha életének egyházzenei vonatkozásait mutatják be.

Kálvin-szobor a Kálvinon

2012. július 01., címkék: évfordulók, budapest-kálvin tér, szoboravatás, kálvin jános

Búza Barna budapesti köztéri Kálvin-szobrának története.

Énekes-zsoltáros istentisztelet karácsonyi dalokkal

2011. december 14., címkék: budapest-kálvin tér, Advent 2011, Gyülekezeti hírek, alternatív egyházi alkalmak

Énekes-zsoltáros istentiszteletet tartanak karácsonyi dalokkal december 22-én csütörtök este 6 órakor a Kálvin téren.

Nyitott templom a Kálvin téren

2011. szeptember 06., címkék: Hírek, budapest-kálvin tér, szakrális művészetek hete

Immár négy és fél éve, hogy a 4-es metró építkezése a budapesti Kálvin tér jelentős részét lefoglalta. Az építési terület mögötti templomot nézve sokan  gondolják, hogy az megközelíthetetlen, bezárt. Épp ezért fontos esemény szeptember harmadik hétvégéje (szeptember 17-18), amikor a Szakrális Művészetek Hete keretében tartott „Nyitott templomok éjszakája” programhoz kapcsolódva szombat este 6 és 10 óra között, valamint másnap, vasárnap egész napra nyitva lesz a templom kapuja.

Jótékonysági koncert a Kálvin téren

2010. december 15., címkék: budapest-kálvin tér, Hírek, jótékonysági koncert

Szeretettel várnak minden érdeklődőt a Kálvin Téri Református Általános Iskola Énekkarának jótékonysági koncertjére, a református templomba.

20 éves a Magyar Református Presbiteri Szövetség

2010. október 04., címkék: bogárdi szabó istván, presbiteri szövetség, budapest-kálvin tér, Hírek, évfordulók

Ebből az alkalomból a Budapest-Kálvin téri református templomban hálaadó istentiszteletet tartanak október 10-én, vasárnap délelőtt tíz órától.

Zenés esték a Kálvin téren

2010. október 04., címkék: egyházzene, Hírek, budapest-kálvin tér

Ősszel újraindul a "Kálvin téri zenés esték" sorozata, mely a vasárnapi zenés áhítatok mellett immár öt éve a csütörtök esti zsoltáros istentiszteletekkel egészült ki.

Jótékonysági operaest koreai fellépőkkel

2010. július 29., címkék: jótékonysági koncert, budapest-kálvin tér, Hírek, budai

A düsseldorfi koreai presbiteriánus gyülekezet missziós csoportja profi operaénekesekkel jótékonysági koncertet ad diakóniai szolgálatok támogatására.

Kálvin téri imahetek zsoltárokkal

2010. január 19., címkék: Gyülekezeti hírek, budapest-kálvin tér

Zsoltáros istentiszteleten vehetnek részt azok, akik január 21-én, csütörtökön este hat órakor a Kálvin téri református templomba látogatnak.